З Новим роком, Мавпочки, чи шо?

По при те, що я не встиг написати багато чого цікавого що хотів в цьому році, я мабуть все таки напишу щось під новорічну ялинку.

Для мене 2015 був спокійнішим за 2014. А 2013 спокійнішим за 2012. Так якось складається і мене це влаштовує. Це означає що 2016 буде шумним і потужним, і я вже докладаю чималих зусиль щоб він таким і був (через кілька тижнів чекайте анонсу неймовірної події (можливо найкрутішої до якої я приклався за все своє каламбурне життя) що відбудеться в квітні).

Для наук/фізики/астрономії цей рік звісно був роком поступу і маршу вперед, to infinity and beyond. Попри гучні і відомі досягнення як ото посадка першої відпрацьованої ступені орбітальної ракети одразу двома розробниками чи дослідження Плутона Новими Горизонтами (українська вікіпедія вчасно зробила статтю про планету доброю, аби ви могли насолоджуватись інформацією на українській мові, молодець, українська Вікіпедія!) мені хотілося б звернути увагу на таку невеличку перемогу: цього року людству вдалось проспостерігати покриття зорі (!) Плутоном (!!) з літака що летить над Тихим океаном (!!!). Людство, ти можеш бути прекрасне, коли хочеш цього.Крім того, 2015 був роком круглих дат. Не для всіх звісно, але для гравітуючих людей та космологів – точно. Їм взагалі пощастило, вони регулярно зривають джек-поти круглих дат. Отже, цього року було:

Також дивним чином на круглу дату віддалені між собою відкриття закону Габбла та відкриття темної енергії (70 років). Але про це якось іншим разом 🙂

Хотів ще також написати що львівці мене приємно вразили не бахнувши жодного салюту хоча б до вечора. Але поки писав вже якась зараза стріляти почала. Я сам фігньою страждав в дитинстві, але ж треба розуміти ситуацію в країні, ламав би руки зара.

Всеодно молодці, небагато бахкають. Так що заслужили (і не лише вони) привітання з Новим Роком! Добра вам і сонечка! І фізики звісно, з нею веселіше 🙂

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s